maniwood
11 آذر 1401 - 14:25

امام‌ جمعه: توسعه استان کردستان دغدغه آیت‌الله رئیسی است

امام‌ جمعه سنندج با بیان اینکه توسعه استان کردستان دغدغه آیت‌الله رئیسی است، گفت: مشکلات معیشتی مردم و اشتغال جوانان کردستانی را به رئیس‌جمهور منعکس‌ کردم.

به گزارش  خبرگزاری تسنیم از سنندج، ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌ جمعه که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان، اظهار داشت: سنندج مرکز علم، تمدن، عرفان و معنویت بوده و مجتهد و بزرگان زیادی در این شهر و مسجد زندگی و فعالیت دینی کرده و مردم را راهنمایی و هدایت کرده‌اند.

وی با ابراز گله‌مندی از اینکه انتظار می‌رفت امروز مسجد جامع پر از حضور نمازگزاران سنندجی بود، گفت: کسانی که از ثروت، دارایی، استراحت و زندگی خود گذشت کرده و در نماز جمعه حضور می‌یابند، پاداش خوبی از خداوند می‌گیرند.

امام‌ جمعه سنندج در ادامه با تبریک روز پرستار تصریح کرد: پرستاری وظیفه نیست، بلکه به‌ معنای عشق، ایثار، فداکاری و خدمت‌‌گزاری است به‌ طوری‌ که در ایام‌کرونا حتی خانواده‌ها جرات نزدیک شدن به فرزندان کرونایی خود را نداشتند، اما این قشر زحمت‌کش از آنان مراقبت و خدمت‌رسانی می‌کردند، حتی تعداد زیادی از این تلاشگران جان خود را هم از دست دادند.

وی با بیان اینکه سعادت بشریت جز ایثار در راه مردم‌ محقق نمی‌شود، به جزئیاتی از سفر روز گذشته رئیس‌جمهور به استان پرداخت و افزود: بنده در نشستی مشکلات و دغدغه‌های مردم و جوانان از جمله معیشت و اشتغال را به آیت‌الله رئیسی منعکس کرده و رئیس‌جمهور نیز ترقی، پیشرفت و توسعه کردستان را اولویت برنامه‌های دولت اعلام و به مسئولان یادآور شد.

کردستانی‌ها هیچ‌گاه دنبال ناامنی نیستند

ماموستا رستمی کردستانی‌ها را مردمانی متدین، متمدن و مدافع نظام‌ و رهبری توصیف و بیان کرد: رئیس‌ جمهور نیز دیروز اعلام‌کردند که ما می‌دانیم کردستانی‌ها به‌ هیچ عنوان دنبال ناامنی نبوده‌ و نیستند، بلکه همواره خواهان امنیت و آسایش بوده و این مژده بزرگی برای مردمان این دیار بود و توسعه استان کردستان دغدغه آیت‌الله رئیسی است.

وی افتتاح بزرگترین پروژه آبرسانی به سنندج در دولت سیزدهم‌ را مایه امید و خوشحالی مردم خواند و ضمن قدردانی از همه دست‌اندرکاران بابت این اقدمات انجام شده اظهار کرد: از این به بعد آب شرب سنندج دیگر مشکلی ندارد.

ابراز گله‌مندی از بی‌توجهی مسئولان به مسجد جامع سنندج

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با ابراز گله‌مندی از بی‌توجهی مسئولان مربوطه نسبت به مسجد جامع سنندج از جمله سرویس بهداشتی و به فراموشی سپردن این مرکز، خاطرنشان کرد: فرماندار اقدام‌ جهادی برای ساماندهی مشکلات این مسجد و حضور قاریان، خادمان و طلبه‌ها در این مرکز انجام دهد.  

وی با تاکید بر اینکه مسئولان و خیرین گذشته خود را فراموش نکنند، یادآور شد: همه با هم نیازمندان و روز قیامت را فراموش نکنیم.

مبارزه با فساد اولویت دولت باشد

امام جمعه سنندج مبارزه با فساد، گرانفروشی، احتکار و حضور مسئولان در بین مردم هنگام زلزله و هر بحرانی را وظیفه دولت دانست و ابراز داشت: امیدوارم خداوند متعال امنیت و آسایش کنونی را حفظ و همه ما را از بلا، مصیبت و آتش تفرقه و اختلاف دور کند.

انتهای پیام/481/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 893093